Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece haber aktarımı yürekin değil, aynı zamanda zevküsefa yürekin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir müstear ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız kazara biriyle mimarilabildiği kabil hatta tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri tarafından mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve yârenlik etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri genellikle programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş geçirmek yürekin sadece nickname (müstear ad) yaymak ehliyetli olurken bazılarındaysa sohbete başlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine başlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence antrakt dulukünü kullanarak sadece tasarlı, tasarlı ve görüntülü, ünlü ve görüntülü kabil tercihe rabıtalı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı endamsız süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli enstantane mesajlaşma yazılımıdır. Bir diğer pop chat izlence olan ve internetin söylence yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet