Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, şiddetli lisans eğitimini Değer Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Teşkilat kayranında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kolünde bellik tesisu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli terbiye kolünde ev olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mehabetli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası aktif çkızılışmalar yürüten KALKO, birçok futbol, basketbol kulübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde taraf aldığı Cesimçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taliı esna Türkiye’nin en mehabetli özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir patronaj kurulunda taraf almaktadır.

KALKO, terbiye kayranında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı birçok cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim bilimi Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında terbiye kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birçok öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko