Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı olgunlaşmamış cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir olgunlaşmamış bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların yaşamlarına semt veren bir araç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çalışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseri Burç Yorumları adı altında konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kadar zatî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında akıllıca adımları atmaları kucakin tavsiyelerde bulunur ve gaye gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa eden ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak önem alır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları temaşa eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl süresince hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına semt veren bir disiplindir. Bugün dahi insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kocaman rağbet göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseri doğum haritası yorumlamak, nefis analizi akdetmek, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirimlik astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin varlıkındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en baz görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve adına göre hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlak bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında henüz bir küme selen sahibi yapmak istiyorsanız, biröte terimle alınlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin kucakin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi kucakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine göre belirlenir ve biröte kişiye göre nefis ve gelecekteki vakalar hakkında selen verebilir.

  2. Aslan ıtır: çoğunlukla 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur kucakin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Tevellüt haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin birey yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kadar yaşamma şekline işaret değer.

Burç yorumlaması hakkında çok bir küme selen sahibi yapmak kucakin, astroloji terminolojisine aşina yapmak önemlidir.

ıstılah Valörı
Tevellüt haritası Bir kişinin doğum takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini tabir etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında selen verir.
Natal harita Tevellüt anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin varlıkındaki vakalar ve nefis özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde davranış ederken bir farklı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin varlıkındaki etkilere işaret edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğdavranışimlere işaret edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse bile, akıllıca bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, doğacak tahmini ve henüz katı çok bap hakkında selen tevdi konusunda berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan